homeishome340 homeishome340
  • 02-10-2020
  • Physics
contestada

Bob rides his motorcycle with a constant speed of 72km/h. How far can he travel in 4 hours?

Respuesta :

tesstinch tesstinch
  • 02-10-2020

Answer:

288 Km/h

Explanation:

72x4=288

therefore 288 is your answer

Answer Link

Otras preguntas

what personal qualities do you think Wilma Rudolph felt about people's expectations for her ?
During the school age years,childern develop their____________,which is their sense of worth,purpose,security,and confidence
Find the slope of the line that passes through (10, 1) and (6,2)
Analyze the above timeline to answer Questions #20-21 The Hanging Gardens of Babylon lasted a total of how many years? A. 855 years B. 1,760 years C. 601 years
Earth’s lithosphere consists of
which statements is true regarding selective breeding ? 1. selective breeding only works in plants 2. selective breeding produces changes in genes 3. selecti
Which word best describe describes the population of New France in 1750
Which Equation represents a Non-Proportional relationship between X and Y? A. y=x B. y=7x C. y= 2/3x -1 D. y=3x + 0
dentify the element that humans need to breathe.
How many mL of O2 at STP are produced from 1.5 g KClO3