s2025923
s2025923 s2025923
  • 02-04-2021
  • Physics
contestada

If you walk for 1.5 hours at an average speed of 4 miles/hr. How far will you have walked?

Respuesta :

idkkkkkidekkkkk
idkkkkkidekkkkk idkkkkkidekkkkk
  • 02-04-2021
4 • 1.5=6
You would’ve have walked 6 miles per her.
Answer Link

Otras preguntas

Need help on geometry Please
The —— is the part of the brain that works as the “master switch board” for the endocrine system
Who led his men on a march of looting and burning from atlanta to savannah to the sea?
What is the definition of alliteration? A.) the repetition of two or more words in a sentence or phrase; for example “at home in my townhome” B.) the repetition
A student had grades of 84, 89, 92, 72 and 80 on five tests. What was her grade on the next test if her average was then exactly 84?
Until recently, _______ in bali did not participate in playing the gamelan.
Work out m and c for the line y=x+6
if f(x)=x^4-x^3+x^2 and g(x)=-x^2 where x=0 what is (f/g)(x)
Why do you think suspenseful stories continue to be popular today? Consider the effect of suspense on readers.
x+y= 1, -2x+4y=6 solve use substitute